Van Riessen wint tweede 1000 meter

schaatsen.nl 22-01-2012 21:52

SALT LAKE CITY - Laurine van Riessen revancheerde zich op de tweede duizend meter voor een teleurstellend weekend. De schaatsster van Control had bij de eerste drie afstanden van de Essent World Cup in Salt Lake City geen top tien plaats gehaald, maar won zondag in een mooi persoonlijk record.

Laurine van Riessen

Laurine van Riessen

De Nederlandse reed 1.14,21 en was daarmee 0.09 seconde sneller dan eind 2009 in Salt Lake. Belangrijker, ze was tweetiende rapper dan Marrit Leenstra die met 1.14,41 ook haar pas één dag oude pr verbrak, maar genoegen moest nemen met zilver.

Van Riessen, die haar tweede wereldbekerzege uit haar loopbaan kon vieren na Changchun 2008, rekende in een rechtstreeks duel af met Annette Gerritsen, die in 1.15,06 nog wel vierde werd. Het brons was namelijk voor de Duitse Monique Angermüller in 1.14,83. Gerritsen twitterde na haar race dat ze 'redelijk tevreden' was over haar kilometer. "Algehele gevoel weekend: tevreden.Veel goede punten! Op naar ’t wk."

Verkeerde wissel

Ireen Wüst vergooide haar kansen doordat ze op de tweede kruising voorrang moest verlenen aan tegenstandster Heather Richardson. Ze achterhaalde desondanks de Amerikaanse nog wel op de finish en de beide schaatssters werden in 1.15,48 als vijfde geklasseerd.

"Ik heb vandaag de 1000m verknald door een verkeerd ingeschatte wissel, erg jammer want er had zoveel meer ingezeten! Maar ook dat hoort erbij. Nu van mijn fouten leren en op naar het volgende. Met 0.9 verval tussen de beide rondjes was ik wel tevreden", twitterde de TVM-rijdster.

Margot Boer stelde teleur met 1.15,62 en de achtste plek.

Christine Nesbitt, die alle kilometers dit seizoen tot nu toe gewonnen had, startte niet op de tweede dag in Utah. Nao Kodaira en Sang-Hwa Lee zegden op het allerlaatste moment ook af.

Werelbekerstand

Nesbitt blijft wel leiden in het algemeen klassement met vierhonderd punten. Leenstra blijft op ruime achterstand (305 punten) tweede, terwijl Van Riessen met stip stijgt naar de derde stek met 244 punten. Wüst en Boer zijn vijfde en zesde.

Share |

gerelateerd nieuws

volg schaatsen.nl

Volg schaatsen.nl nu ook via:

facebook | twitter | youtube