'Ondanks omstandigheden goede tijd'
ALKMAAR - Reina Anema was meer dan tevreden met haar winnende tijd op de 1500 meter bij het KPN NK allround voor junioren (2.10.39).
Reina Anema | Foto: Sander Chamid
"Het was een erg goede tijd, ondanks deze omstandigheden", doelt Anema op de vrieskou. "Dat ik ook nog deze afstand win is natuurlijk helemaal mooi."
Ook nummer twee, thuisrijdster Jade van der Molen, keek met een goed gevoel terug op de gereden mijl. "Reina schaatste een erg goede race, ze heeft verdiend gewonnen", laat ze weten. "Ik ben daarom met de tweede plaats erg tevreden. Ik hoop dat ik morgen een sterke 1000 en 3000 meter kan rijden. Ik wil me graag plaatsen voor het WK, maar dat wil iedereen. Net als de titel winnen, dat is logisch."
Van der Molen was niet content met haar 500 meter, eerder op de avond. "Ik reed 'm erg gehaast. Dat was zonde."
Van der Molen staat in het klassement op de vierde plek, Anema staat derde. Bo van der Werff neemt voorlopig de leiding, Letitia de Jong volgt op plek twee.



