Langebaan

Uitslagen Olympische Spelen Heren

Hieronder vind je het historisch overzicht van gewonnen medailles op de Olympische Spelen.

500 meter

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
1924 Chamonix Charles Jewtraw USA Oskar Olsen NOR Roald Larsen NOR
      Clas Thunberg FIN
1928 St. Moritz Clas Thunberg FIN   John O’Neil Farrell USA
  Bernt Evensen NOR   Roald Larsen NOR
      Jaako Friman FIN
1932 Lake Placid Jack Shea USA Bernt Evensen NOR Alexander Hurd CAN
1936 Garmisch-Par. Ivar Ballangrud NOR Georg Krog NOR Leo Freisinger USA
1948 St. Moritz Finn Helgesen NOR Kenneth Bartholomew USA  
    Thomas Byberg NOR  
    Robert Fitzgerald USA  
1952 Oslo Kenneth Henry USA Donald McDermott USA Arne Johansen NOR
      Gordon Audley CAN
1956 Cortina Jevgenij Grisjin URS Rafael Gratsj URS Alv Gjestvang NOR
1960 Squaw Valley Jevgenij Grisjin URS William Disney USA Rafael Gratsj URS
1964 Innsbruck Richard McDermott USA Jevgenij Grisjin URS  
    Vladimir Orlov URS  
    Alv Gjestvang NOR  
1968 Grenoble Erhard Keller BRD Magne Thomassen NOR  
    Richard McDermott USA  
1972 Sapporo Erhard Keller BRD Hasse Börjes SWE Valery Muratov SU
1976 Innsbruck Jevgenij Kulikov RUS
Valerij Muratov RUS
Dan Immerfall USA
1980 Lake Placid Eric Heiden USA Jevgenij Kulikov RUS
Lieuwe de Boer NED
1984 Sarajevo Sergej Fokitsjev RUS
Yoshihiro Kitazawa JPN Gaetan Boucher CAN
1988 Calgary Uwe-Jens Mey GDR Jan Ykema NED Akira Kuroiwa JPN
1992 Albertville Uwe-Jens Mey GDR Toshiyuki Kuroiwa JPN Junichi Inoue JPN
1994 Lillehammer Aleksandr Golubev RUS Sergej Klevtsjenja RUS Manabu Horii JPN
1998 Nagano Hiroyasu Shimizu JPN Jeremy Wotherspoon CAN Kevin Overland CAN
2002 Salt Lake City Casey FitzRandolph USA Hiroyasu Shimizu JPN Kip Carpenter USA
2006 Torino Joey Cheek USA Dmitrij Dorofejev RUS Kang-Seok Lee KOR
2010 Vancouver
Tae-Bum Mo KOR
Keiichiro Nagashima JPN Joji Kato JPN
2014 Sotsji Michel Mulder NED Jan Smeekens NED Ronald Mulder NED

1000 meter

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
1976 Innsbruck Peter Mueller USA Jörn Didriksen NOR Valery Muratov SU
1980 Lake Placid Eric Heiden USA Gaetan Boucher CAN Frode Rönning NOR
      Vladimir Lobanov URS
1984 Sarajevo Gaetan Boucher CAN Sergej Chlebnikov SU Kai Arne Engelstad NOR
1988 Calgary Nikolaj Guljajev RUS
Uwe-Jens Mey GDR Igor Zjelezovskij RUS
1992 Albertville Olaf Zinke GER Yoon-Man Kim ROK Yukinori Miyabe JPN
1994 Lillehammer Dan Jansen USA Igor Zjelezovskij RUS Sergej Klevtsjenja RUS
1998 Nagano Ids Postma NED Jan Bos NED Hiroyasu Shimizu JPN
2002 Salt Lake City Gerard van Velde NED Jan Bos NED Joey Cheek USA
2006 Torino Shani Davis USA Joey Cheek USA Erben Wennemars NED
2010 Vancouver Shani Davis USA Tae-Bum Mo KOR Chad Hedrick USA
2014 Sotsji Stefan Groothuis NED Denny Morrison CAN Michel Mulder NED

1500 meter

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
1924 Chamonix Clas Thunberg FIN Roald Larsen NOR Sigurd Moen NOR
1928 St. Moritz Clas Thunberg FIN Bernt Evensen NOR Ivar Ballangrud NOR
1932 Lake Placid Jack Shea USA Alexander Hurd CAN William Logan CAN
1936 Garmisch-Par. Charles Mathiesen NOR Ivar Ballangrud NOR Birger Wasenius FIN
1948 St. Moritz Sverre Farstad NOR Ake Seyffarth SWE Odd Lundberg NOR
1952 Oslo Hjalmar Andersen NOR Wim van der Voort NED Roald Aas NOR
1956 Cortina Jevgeny Grisjin URS
  Toivo Salonen FIN
  Jury Mikhajlov URS
   
1960 Squaw Valley Roald Aas NOR   Boris Stenin URS
  Jevgeny Grisjin URS
   
1964 Innsbruck Ants Antson URS
Kees Verkerk NED Willy Haugen NOR
1968 Grenoble Kees Verkerk NED Ard Schenk NED  
    Ivar Eriksen NOR  
1972 Sapporo Ard Schenk NED Roar Grönvold NOR Göran Claeson SWE
1976 Innsbruck Jan Egil Storholt NOR Jurij Kondakov URS
Hans van Helden NED
1980 Lake Placid Eric Heiden USA Kay A. Stenshjemmet NOR Terje Andersen NOR
1984 Sarajevo Gaetan Boucher CAN Sergej Khlebnikov URS
Oleg Bozjev URS
1988 Calgary André Hoffmann GDR Eric Flaim USA Michael Hadschieff AUT
1992 Albertville Johann Olav Koss NOR Ådne Søndral NOR Leo Visser NED
1994 Lillehammer Johann Olav Koss NOR Rintje Ritsma NED Falko Zandstra NED
1998 Nagano Adne Söndral NOR Ids Postma NED Rintje Ritsma NED
2002 Salt Lake City Derek Parra USA Jochem Uytdehaage NED Ådne Søndral NOR
2006 Torino Enrico Fabris ITA Shani Davis USA Chad Hedrick USA
2010 Vancouver Mark Tuitert NED Shani Davis USA Håvard Bøkko NOR
2014 Sotsji Zbigniew Brodka POL  Koen Verweij NED Denny Morrison CAN

5000 meter

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
1924 Chamonix Clas Thunberg FIN Julius Skutnabb FIN Roald Larsen NOR
1928 St. Moritz Ivar Ballangrud NOR Julius Skutnabb FIN Bernt Evensen NOR
1932 Lake Placid Irving Jaffee USA Edward Murphy USA William Logan CAN
1936 Garmisch-Par. Ivar Ballangrud NOR Birger Wasenius FIN Antero Ojala FIN
1948 St. Moritz Reidar Liaklev NOR Odd Lundberg NOR Göthe Hedlund SWE
1952 Oslo Hjalmar Andersen NOR Kees Broekman NED Sverre Haugli NOR
1956 Cortina Boris Sjilkov RUS
Sigvard Ericsson SWE Oleg Gontsjarenko RUS
1960 Squaw Valley Viktor Kositsjkin RUS
Knut Johannesen NOR Jan Pesman NED
1964 Innsbruck Knut Johannesen NOR Per Ivar Moe NOR Fred Anton Maier NOR
1968 Grenoble Fred Anton Maier NOR Kees Verkerk NED Peter Nottet NED
1972 Sapporo Ard Schenk NED Roar Grönvold NOR Sten Stensen NOR
1976 Innsbruck Sten Stensen NOR Piet Kleine NED Hans van Helden NED
1980 Lake Placid Eric Heiden USA Kay A. Stenshjemmet NOR Tom Erik Oxholm NOR
1984 Sarajevo Tomas Gustafson SWE Igor Malkov RUS
René Schöfisch GDR
1988 Calgary Tomas Gustafson SWE Leo Visser NED Gerard Kemkers NED
1992 Albertville Geir Karlstad NOR Falko Zandstra NED Leo Visser NED
1994 Lillehammer Johann Olav Koss NOR Kjell Storelid NOR Rintje Ritsma NED
1998 Nagano Gianni Romme NED Rintje Ritsma NED Bart Veldkamp BEL
2002 Salt Lake City Jochem Uytdehaage NED Derek Parra USA Jens Boden GER
2006 Torino Chad Hedrick USA Sven Kramer NED Enrico Fabris ITA
2010 Vancouver Sven Kramer NED Seung-Hoon Lee KOR Ivan Skobrev RUS
2014 Sotsji Sven Kramer NED Jan Blokhuijsen NED Jorrit Bergsma NED

10.000 meter

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
1924 Chamonix Julius Skutnabb FIN Clas Thunberg FIN Roald Larsen NOR
1928 St. Moritz Races cancelled    
1932 Lake Placid Irving Jaffee USA Ivar Ballangrud NOR Frank Stack CAN
1936 Garmisch-Par. Ivar Ballangrud NOR Birger Wasenius FIN Max Stiepl AUT
1948 St. Moritz Ake Seyffarth SWE Lassi Parkkinen FIN Pentti Lammio FIN
1952 Oslo Hjalmar Andersen NOR Kees Broekman NED Carl-E. Asplund SWE
1956 Cortina Sigvard Ericsson SWE Knut Johannesen NOR Oleg Gontsjarenko RUS
1960 Squaw Valley Knut Johannesen NOR Viktor Kositsjkin RUS Kjell Bäckman SWE
1964 Innsbruck Jonny Nilsson SWE Fred Anton Maier NOR Knut Johannesen NOR
1968 Grenoble Johnny Höglin SWE Fred Anton Maier NOR Örjan Sandler SWE
1972 Sapporo Ard Schenk NED Kees Verkerk NED Sten Stensen NOR
1976 Innsbruck Piet Kleine NED Sten Stensen NOR Hans van Helden NED
1980 Lake Placid Eric Heiden USA Piet Kleine NED Tom Erik Oxholm NOR
1984 Sarajevo Igor Malkov RUS
Tomas Gustafson SWE René Schöfisch GDR
1988 Calgary Tomas Gustafson SWE Michael Hadschieff AUT Leo Visser NED
1992 Albertville Bart Veldkamp NED Johann Olav Koss NOR Geir Karlstad NOR
1994 Lillehammer Johann Olav Koss NOR Kjell Storelid NOR Bart Veldkamp NED
1998 Nagano Gianni Romme NED Bob de Jong NED Rintje Ritsma NED
2002 Salt Lake City Jochem Uytdehaage NED Gianni Romme NED Lasse Saetre NOR
2006 Torino Bob de Jong NED Chad Hedrick USA Carl Verheijen NED
2010 Vancouver Seung-Hoon Lee KOR Ivan Skobrev RUS Bob de Jong NED
2014 Sotsji Jorrit Bergsma NED Sven Kramer NED Bob de Jong NED

Ploegachtervolging

Jaar en locatie Goud Zilver Brons
2006 Torino Italië Canada Nederland
2010 Vancouver Canada Verenigde Staten Nederland
2014 Sotsji Nederland Zuid-Korea Polen