Langebaan

Uitslagen WK Junioren Heren

Bekijk hier de uitslagen van het WK Junioren heren.

Medailleverdeling allround

Naam Land Goud Zilver Brons
Eric Heiden USA 2 1 0
Koen Verweij NED 2 1 0
Sverre Lunde Pedersen NOR 2 0 0
Tomas Gustafson SWE 2 0 0
Valerij Guk URS 2 0 0
Falko Zandstra NED 2 0 0
Bob de Jong NED 2 0 0
Mark Tuitert NED 1 1 0
Sven Kramer NED 1 1 0
Bronislav Snetkov URS 1 0 2
Michael Spielmann GDR 1 0 1
Overige Nederlanders        
Remco Olde Heuvel NED 1 0 1
Patrick Roest NED 1 0 0
Jan Heida (officieus) NED 1 0 0
Jeroen Straathof NED 1 0 0
Jan Bos NED 1 0 0
Jelmer Beulenkamp NED 1 0 0
Beorn Nijenhuis NED 1 0 0
Sjoerd de Vries NED 1 0 0
Jan Blokhuijsen NED 1 0 0
Jan de Vries NED 0 2 1
Wouter Olde Heuvel NED 0 2 0
Willem Hoolwerf NED 0 1 0
Thomas Krol NED 0 1 0
Cor Jan Smulders NED 0 1 0
Rintje Ritsma NED 0 1 0
Ids Postma NED 0 1 0
Marco Kramer NED 0 1 0
André Vreugdenhil NED 0 1 0
Yuri Solinger NED 0 1 0
Tim Roelofsen NED 0 1 0
Joop Pasman NED 0 0 1
Hilbert van der Duim NED 0 0 1
Jakko Jan Leeuwangh NED 0 0 1
Gijs Buitelaar NED 0 0 1
Bjarne Rykkje NED 0 0 1
Berden de Vries NED 0 0 1

 

Uitslagen klassement

Jaar/Plaats Goud Zilver Brons
1972 Lisleby Yuri Kondakov URS Nikolai Kuzmenko URS Terje Andersen NOR
1973 Assen Jan Heida Nikolai Kuzmenko URS K.A. Stenshjemmet NOR
1975 Strömsund Masayuki Kawahara JPN Jan de Vries Joop Pasman
1976 Madonna Young-Ha Lee ROK Eric Heiden USA Jan de Vries
1977 Inzell Eric Heiden USA Jan Junell SWE Hilbert van der Duim
1978 Montreal Eric Heiden USA Vitali Zazerskij URS Tom Erik Oxholm NOR
1979 Grenoble Tomas Gustafson SWE Andreas Ehrig GDR Craig Kressler USA
1980 Assen Tomas Gustafson SWE Craig Kressler USA Sergej Berezin URS
1981 Elverum Björn Nyland NOR Jean Pichette CAN Jörg Mademann GDR
1982 Innsbruck Geir Karlstad NOR Igor Zjelezovski URS Jean Pichette CAN
1983 Sarajevo Andrej Bobrov URS Viacheslav Vidov URS Hansjörg Baltes FRG
1984 Assen Valerij Guk URS Alexandr Klimov URS Bronislav Snetkov URS
1985 Röros Valerij Guk URS Ildar Garaev URS Bronislav Snetkov URS
1986 Sainte-Foy Bronislav Snetkov URS Ildar Garaev URS Takuya Nakamura JPN
1987 Strömsund Masahiko Omura JPN Naoki Kotake JPN Michael Spielmann GDR
1988 Seoul Michael Spielmann GDR Cor Jan Smulders Naoki Kotake JPN
1989 Kiev Andrej Anufrienko URS Rintje Ritsma Naoki Kotake JPN
1990 Obihiro Falko Zandstra Adne Söndral NOR Arjan Schreuder
1991 Calgary Falko Zandstra Sergej Baryshev URS Keiji Shirahata JPN
1992 Warschau Jeroen Straathof Hiroyuki Noake JPN Jakko Jan Leeuwangh
1993 Baselga Brian Smith USA Ids Postma Keiji Shirahata JPN
1994 Berlijn Jan Bos Marco Kramer Shinya Tanaka JPN
1995 Seinäjoki Bob de Jong Mark Knoll CAN Yusuke Imai JPN
1996 Calgary Bob de Jong Mark Knoll CAN Mitsuru Watanabe JPN
1997 Butte Jelmer Beulenkamp André Vreugdenhil Gijs Buitelaar
1998 Roseville Dmitrij Sjepel RUS Mark Tuitert Bjarne Rykkje
1999 Geithus Mark Tuitert Yuri Solinger Jae-Bong Choi ROK
2000 Seinäjoki Johan Rojler SWE Takaharu Nakajima JPN Jan Friesinger GER
2001 Groningen Shingo Doi JPN Jun Moon ROK Sang-Yeop Yeo ROK
2002 Collalbo Beorn Nijenhuis Ivan Skobrev RUS Remco Olde Heuvel
2003 Kushiro Remco Olde Heuvel Robert Lehmann GER Seung-Hwan Lee ROK
2004 Roseville Justin Warsylewicz CAN Sven Kramer Sang-Yeop Yeo ROK
2005 Seinäjoki Sven Kramer Wouter Olde Heuvel Håvard Bøkko NOR
2006 Erfurt Håvard Bøkko NOR Wouter Olde Heuvel Shingo Hashibami JPN
2007 Innsbruck Sjoerd de Vries Tim Roelofsen Trevor Marsicano USA
2008 Changchun Jan Blokhuijsen Koen Verweij Berden de Vries
2009 Zakopane Koen Verweij Jonathan Kuck USA Brian Hansen USA
2010 Moskou Koen Verweij Brian Hansen USA Antoine Gelinas-Beaulieu CAN
2011 Seinäjoki Sverre Lunde Pedersen NOR Simen Spieler Nilsen NOR Kristian Reistad Fredriksen NOR
2012 Obihiro Sverre Lunde Pedersen NOR Thomas Krol Simen Spieler Nilsen NOR
2013 Collalbo Jeong-Soo Seo KOR Simen Spieler Nilsen NOR Andrea Giovannini ITA
2014 Bjugn Patrick Roest Willem Hoolwerf Emery Lehmann USA

Afstandskampioenschappen

500 meter

Jaar/Plaats          Goud                                            Zilver                                                Brons
2009 Zakopane Mitchell Whitemore USA Richard McLennan CAN Guillaume Blais-Dufoer CAN
2010 Moskou Artur Nogal POL Richard McLennan CAN Aleksei Bondartsjoek KAZ
2011 Seinäjoki Seong-Kyu Kim KOR Laurent Dubreuil CAN Tsubasa Hasegawa JPN
2012 Obihiro Laurent Dubreuil CAN Tsubasa Hasegawa JPN Pavel Kulizjnikov RUS
2013 Collalbo Tsubasa Hasegawa JPN Joon-Hong Im KOR Joon-Ho Kim KOR
2014 Bjugn Kaj Verbij Takuya Goto JPN Dai Dai Ntab

 

1000 meter

Jaar/Plaats          Goud                                            Zilver                                                Brons                                        
2009 Zakopane Jan Daldossi ITA Jonathan Kuck USA Roman Kretsj KAZ
2010 Moskou Brian Hansen USA Richard McLennan CAN Koen Verweij
2011 Seinäjoki Seong-Kyu Kim KOR Tommi Pulli FIN Maurice Vriend
2012 Obihiro Pavel Kulizjnikov RUS
Havard Holmefjord Lorentzen NOR Tommi Pulli FIN
2013 Collalbo Joon-Hong Im KOR Kai Verbij Lennart Velema
2014 Bjugn Kai Verbij Armin Hager AUT  Taro Kondo JPN 

 

1500 meter

Jaar/Plaats          Goud Zilver                                                Brons
2009 Zakopane Pim Cazemier Roman Kretsj KAZ Jonathan Kuck USA
2010 Moskou Brian Hansen USA Koen Verweij Antoine Gelinas-Beaulieu CAN
2011 Seinäjoki Sverre Lunde Pedersen NOR Bailin Li CHN Havard Holmefjord Lorentzen NOR
2012 Obihiro Sverre Lunde Pedersen NOR Thomas Krol Havard Holmefjord Lorentzen NOR
2013 Collalbo Jeong-Soo Seo KOR Junya Miwa JPN  Simen Spieler Nilsen NOR
2014 Bjugn Fan Yang CHN Patrick Roest Min-Seok Kim KOR

 

5000 meter

Jaar/Plaats          Goud Zilver Brons
2009 Zakopane Koen Verweij Brian Hansen USA Jonathan Kuck USA
2010 Moskou Koen Verweij Brian Hansen USA Antoine Gelinas-Beaulieu CAN
2011 Seinäjoki Sverre Lunde Pedersen NOR Kristian Reistad Fredriksen NOR Simen Spieler Nilsen NOR
2012 Obihiro Sverre Lunde Pedersen NOR Simen Spieler Nilsen NOR Cheol-Min Kim KOR
2013 Collalbo Emery Lehman USA Andrea Givannini ITA Simen Spieler Nilsen NOR
2014 Bjugn Niles van der Poel SWE Patrick Roest Emery Lehman USA

Team Pursuit

Jaar/Plaats              Goud                                    Zilver                                    Brons  
2009 Zakopane Nederland Duitsland Verenigde Staten  
2010 Moskou Noorwegen Nederland Verenigde Staten  
2011 Seinäjoki Nederland Noorwegen Japan  
2012 Obihiro Noorwegen Zuid-Korea Nederland  
2013 Collalbo Italië Zuid-Korea Japan  
2014 Bjugn Zuid-Korea Japan China