UPDATE: Na overleg met de lokale autoriteiten, de organisatie van de Alternatieve Elfstedentocht en de KNSB is er besloten dat donderdag 30 januari geen marathonwedstrijd, dus geen Alternatieve Elfstedentocht, wordt verreden. De beslissing is gebaseerd op het uitblijven van voldoende vorst in de nacht van dinsdag op woensdag, maar ook op de voorspelling dat er sneeuwregen wordt verwacht die het onmogelijk maakt de baan optimaal te prepareren voor een wedstrijd op donderdag.
De natuurijs 'Grand Prix' bestaat uit een reeks van 6 wedstrijden waarbij buitenlands natuurijs centraal staat. De eerste 3 wedstrijden worden gereden op de Weissensee (Oostenrijk). De laatste 3 wedstrijden worden gereden op de Botnische Golf bij Luleå (Zweden). De afstanden variëren tussen de 30 en 200km. Zowel de mannen als vrouwen rijden de Grand Prix wedstrijden en na 6 wedstrijden wordt een eindklassement opgemaakt.
Grand Prix 3 -Alternatieve Elfstedentocht
De Alternatieve Elfstedentocht is de langste wedstrijd van de zes Grand Prix wedstrijden en is het hoogtepunt op de Weissensee. De vrouwen en mannen rijden beiden 200km.
Volg de marathon live:
Speel mee met De Marathon Manager:
Transfers in het Marathonschaatsen
De uitslagen zijn na afloop te vinden op deze pagina.
De uitslagen van vorig jaar vind je terug op deze pagina.