"Jillert belde me zelf op met de vraag of ik geïnteresseerd was in een gesprek", vertelt Achtereekte. "En dat was ik wel." Meerdere gesprekken volgden en de rijdster heeft daarna de keus gemaakt voor Anema. "Hij weet wat hij wil en waar hij mee bezig is. Dat geeft mij heel veel vertrouwen."
Afgelopen seizoen kwam Achtereekte uit voor Project 2018, het team van trainer Johan de Wit, maar die ploeg zit nog altijd zonder hoofdsponsor. "Dat komt waarschijnlijk ook wel goed", zegt de 24-jarige rijdster. "Maar je weet het nooit helemaal zeker. Bij Clafis is wel alles rond."
Dat Anema alles op poten heeft voor de komende winter speelde mee in haar beslissing. "Het is zo fijn om zekerheid te hebben. Het is prettig om je geen zorgen te hoeven maken."
Die zekerheid van een ploeg en goede begeleiding is extra van belang voor Achtereekte omdat ze momenteel herstellende is van een schouderoperatie. Een half jaar geleden kwam ze ten val. De schade leek mee te vallen, maar vlak na het schaatsseizoen werd ze op een ochtend wakker met haar arm uit de kom. "Er was duidelijk meer schade dan aanvankelijk werd gedacht. Bij de operatie bleek dat ook."
Vanwege het herstel van de operatie zal Achtereekte later aansluiten bij de ploeg, waarvan de samenstelling nog niet helemaal bekend is. Zeker is wel dat ze Antoinette de Jong en Willem Hoolwerf als ploeggenoten zal hebben, naast de voormalige BAM-rijders Jorrit Bergsma, Bob de Vries en Arjan Stroetinga. Ook het aantrekken van Heather Richardson is volgens het AD definitief.
Het was niet zonder meer een gemakkelijk besluit voor Achtereekte om afscheid te nemen van De Wit en zijn ploeg. "Ik heb onder Johan wel mijn beste seizoen tot nu toe gehad. Dat maakt het wel lastig, maar ik vond dat ik deze kans moest grijpen."