Op de 500 meter wist Blokhuijsen geen grote voorsprong op te bouwen op Kramer. Hij wist maar 0.04 seconden te pakken. “Dat gat was kleiner dan verwacht”, gaf hij toe. Bij het Essent EK was de sprintafstand juist de reden dat Blokhuijsen zo lang de strijd met Kramer aankon.

In Boedapest viel vervolgens zijn 5000 meter tegen. In Moskou ging Blokhuijsen echter voortvarend van start op de tweede afstand. “Dat is de blauwdruk voor mijn race”, vertelde hij. “Ik start snel en dan lopen de rondetijden lichtjes op.”

In de beginfase van de rit liep hij dan ook snel weg van zijn tegenstander, die juist een omgekeerd raceplan had. Kramer startte behoudender en wist naar het einde toe de rondetijden lager te houden. Voor Blokhuijsen was dit ook een voordeel. “Toen hij onderdoor kwam, kon ik nog even mee.”

Zijn raceaanpak is nog wel voor verbetering vatbaar, vindt Blokhuijsen. “Er zit in de toekomst wel ruimte in om mijn rit vlakker te houden.” Maar voor nu is hij bijzonder tevreden met zijn optreden. “Ik zit dichter bij Kramer dan in Boedapest. Ik sta er scherp voor”, concludeert hij.

En met die instelling kijkt de TVM-rijder naar de tweede dag van het Essent WK Allround. “Ook morgen zal ik zoveel mogelijk proberen mijn eigen races te rijden”, vertelt Blokhuijsen en hij voegt eraan toe: “En kijken waar je elkaar kan breken.”