Breeuwsma leek op weg naar een plek in de halve finales, maar moest een ronde voor de finish toezien hoe voormalig wereldkampioen op de sprint Olivier Jean onderdoor schoof. Breeuwsma eindigde als derde en werd daarmee negende op de sprint.
Lara van Ruijven schaatste bij haar eerste optreden in het hoofdtoernooi van een wereldbeker naar de twaalfde plaats. De 20-jarige Zuid-Hollandse kwam nog tekort voor een plaats in de halve eindstrijd, tegen onder meer de snelste vrouw ter wereld Meng Wang en de Canadese Jessica Gregg. Van Ruijven dook in haar race opnieuw onder haar persoonlijk record. Ze noteerde een toptijd van 43,792 seconden.
Jorien ter Mors had zich ook gekwalificeerd voor de kwartfinales van de 500 meter, maar trok zich eerder vandaag terug uit de competitie. Ook tweevoudig olympisch kampioen Charles Hamelin kwam niet meer in actie. Hij trok zich geblesseerd terug, nadat hij eerder op de dag betrokken was bij een valpartij.