In de catacomben van Thialf wilde Peter Mueller afgelopen World Cup-weekend nog geen harde uitspraken doen over de toekomst van Elgersma, maar hij gaf al wel aan graag met de sprinter door te gaan. “Er is nog geen contract”, zei hij zondag, “maar Lars blijft bij CBA. We love Lars.” Nu heeft Elgersma’s manager, Joeri Stoop, bevestigd dat CBA hem een aanbieding heeft gedaan voor komende winter.

“Het is een aanbieding waar veel waardering uit spreekt”, zegt Stoop. “Mueller is heel tevreden over hem.” De aanbieding is een opsteker voor Elgersma die wat de resultaten betreft een matig seizoen rijdt. Hij had afgelopen winter vaak pech op de beslissende momenten, maar heeft wel het gevoel dat hij zich onder Mueller sterk ontwikkeld heeft. Stoop: “De aanpak van Mueller pas perfect bij hem.”

Het ziet ernaar uit dat ook de contracten van Fransman Alexis Contin en de Noorse broer en zus Håvard en Hege Bøkko verlengd zullen worden, meldt Stoop.

Of de ploeg ook nog uitgebreid zal worden met andere rijders is nog niet duidelijk. “Dat is nog niet aan de orde, maar er wordt wel gezocht naar meer sponsoren en dan zou er meer ruimte in het budget kunnen zijn. Er wordt daarom al wel links en rechts met mogelijke nieuwe rijders gesproken.”

Bij de Essent ISU World Cup-finale in Berlijn komt de ploeg bij elkaar en zal er wellicht meer duidelijkheid komen over de precieze invulling van het team voor volgend jaar.