De Amerikaanse houder van het wereldrecord op de mijl klokte in Kazachstan een tijd van 1:46.01 en liet daarmee Håvard Bøkko uit Noorwegen, die tweede werd in 1:46.34, achter zich. De Pool Zbigniew Brodka completeerde het podium in 1:46.42.
In tegenstelling tot bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen en Kolomna speelden de Nederlandse rijders geen rol van betekenis. Maurice Vriend, die in Thialf nog de beste was op de mijl, was in 1:46.95 de beste landgenoot.
De winnaar van de 1500 meter in Kolomna, Koen Verweij, kwam in een tijd van 1:47.67 niet verder dan plek twaalf. De derde en laatste Nederlander Renz Rotteveel werd vijftiende in 1:48.03.
Eerder op de dag was er in de B-groep wel Nederlands succes op de 1500 meter. Rhian Ket reed met 1:49.14 de tweede tijd, voor landgenoot Thomas Krol (1:49.40).
Ivan Skobrev stelde in de A-groep hevig teleur. De nummer twee op de 1500 meter bij de Essent ISU WK Afstanden van 2012 kwam na 1:48.53 over de streep en liet daarmee alleen de Italiaan Matteo Anesi (1:49.77) achter zich.
In het wereldbekerklassement neemt Bøkko de eerste plaats over van Vriend. De Noor verzamelde tot dusver 210 punten. Vriend, die nog wel tweede staat, heeft er 181. Brodka komt dankzij zijn bronzen medaille met 160 punten op de derde plaats en verwijst Verweij naar plek vier (149 punten).