De wedstrijd heeft geen sportieve inzet, maar moet een galawedstrijd worden met oud-skaters en toppers uit het huidige inlinepeloton. Een aantal oud-rijders heeft al laten weten mee te rijden in Fiers' afscheidswedstrijd.
De wedstrijd is een onderdeel van een groter evenement: ‘Eeklo leeft’. Er zijn die dag allerlei activiteiten van Eekloose sportclubs, cultuurverenigingen en jeugdbewegingen. Men kan op een groot scherm het WK wielrennen voor profs live volgen. Fiers: "Er zal dus een typische Vlaamse sfeer en ambiance zijn."
"Uiteraard hoop ik dat de meeste A en B-rijders komen. Al besef ik dat een aantal rijders schaatsverplichtingen hebben. Ikzelf ben meer dan 15 jaar lang zo goed als wekelijks naar Nederland gereisd om deel te nemen aan jullie prachtige marathon competitie. Ik wou bijgevolg het ganse circus eens een keertje naar Vlaanderen halen. Voor één keertje zou dat toch moeten lukken en hoop ik dat er een mooi peloton aan de start staat."
De start is om 18u, na de aankomst van het WK wielrennen. Na een wedstrijd van 40km midden in het centrumrijdt Fiers met iedereen die dat wil nog een allerlaatste rondje op een recreantentempo. Daarna is er ook nog een feestje. "Een combinatie van pensioen- en verjaardagsfeest", grapt Fiers.