Knegt pakte direct vanaf de start de leiding. Topsprinters Freek van der Wart en Daan Breeuwsma zaten Knegt op de hielen, maar wisten geen aanval meer te plaatsen. Daarmee zorgde Knegt voor zijn tweede overwinning van de dag. Op de 1500 meter schaatste Knegt ook al soeverein naar het goud.

Van der Wart eindigde als tweede, Breeuwsma werd derde. Ook in het tussenklassement nemen beide rijders deze positie in. Adwin Snellink, die bij de wereldbeker in Seoul goud won met de aflossingsploeg, staat na twee vierde plaatsen op plaats vier.

Bij de vrouwen schaatste Lara van Ruijven onbedreigd naar de overwinning. Daarmee nam de 22-jarige Zuid-Hollandse ook de leiding over in het klassement. Yara van Kerkhof zette de aanval in naar de tweede plaats, maar een val van Suzanne Schulting, die eerder op de dag de 1500 meter won, kostte haar snelheid. Rianne de Vries greep uiteindelijk het zilver, Van Kerkhof moest genoegen nemen met het brons.  

In het klassement staat de zeventienjarige Schulting op de tweede plaats. De Vries staat derde, voor Van Kerkhof.