Daria Danilova en Michel Tsiba begonnen sterk aan hun kür. Waar ze het hele seizoen al moeite hebben met de drievoudige salchow, bleven ze nu beiden op de been. Maar na het vierde element, de dodenspiraal, haakten de schaatsen van het koppel even in elkaar. Danilova viel daardoor op het ijs. Ze herstelden zich snel en wisten in het vervolg ook weinig fouten te maken.

Michel Tsiba blikt bij Golden Skate terug op het moment: "Het is een beetje frustrerend. We zijn in vorm en hebben een goed optreden laten zien. De eerste vier elementen waren heel sterk. Toen kwam deze onnodige fout. Daria viel, wat ons daarna ook punten kostte bij de lift. Natuurlijk wist ik dat we door moesten gaan, zodat we niet nog meer punten zouden verliezen. We stonden er gelijk weer."

Het paar kreeg een waardering van 58,77 punten, waarmee ze ruim twee punten onder hun persoonlijk record bleven. Al met al zeker geen slecht begin van het WK. Danilova en Tsiba staan op een vijftiende plek in de tussenstand, wat vooral belangrijk is met het oog op olympische kwalificatie. Als ze tijdens de vrije kür nog een plekje kunnen stijgen, dan zijn ze als eerste Nederlandse paar ooit verzekerd van een ticket naar de Spelen. Bij een vijftiende of zestiende plek moeten ze aan aanvullende eisen voldoen.

"We mogen ons niet te zelfverzekerd voelen voor de vrije kür, maar hebben vertrouwen in ons programma", blikt Tsiba vooruit. "We zijn sterke schaatsers en willen morgen ons beste optreden neerzetten."

De vrije kür wordt vanaf vanavond 23.15 uur verreden. Danilova en Tsiba zijn om 00.21 uur aan de beurt. De ISU zendt via YouTube het gehele WK live uit.

Alle resultaten van de korte kür staanhier