De 25-jarige rijder bevestigt dit tegen NU.nl. Verder wil hij inhoudelijk niet reageren, omdat er nog niets getekend is. Volgens de NOS is er een principeakkoord tussen de twee partijen.
Otterspeer komt over van Beslist.nl, waar hij trainde onder Gerard van Velde. De sprinter eindigde de afgelopen drie seizoenen op het podium bij het NK Sprint. In 2012 en 2014 pakte hij het zilver, terwijl hij het in 2013 met brons moest doen. In dat jaar eindigde hij ook op plaats drie bij het WK Sprint.
De goede resultaten van de afgelopen seizoenen ten spijt, slaagde Otterspeer er bij het KNSB Kwalificatietoernooi niet in om zich te plaatsen voor de voorbije Olympische Spelen in Sotsji.
Eerder op de dag werd bekend dat Ronald Mulder de omgekeerde weg bewandelt. De winnaar van olympisch brons op de 500 meter wordt bij Beslist.nl herenigd met zijn tweelingbroer - en olympisch kampioen - Michel Mulder.
De kans bestaat dat Otterspeer bij zijn nieuwe ploeg gezelschap krijgt van Sven Kramer. De Fries is op zoek naar een nieuwe ploeg nadat hij de samenwerking met coach Gerard Kemkers beƫindigde en heeft al enkele gesprekken gevoerd met Orie. Die liet vervolgens weten dat er van beide kanten 'goede interesse' is in een samenwerking.