Toen de kopgroep tot stand kwam, was het voor De Vries niet helemaal zoals hij het graag ziet. Het wordt lastig, dacht hij. "Ik had wel in m’n hoofd dat het niet makkelijk zou worden. Maar met Mats Stoltenborg en Robert Post doe je wel mee voor de overwinning. Vanaf dat moment loop je wel eigenlijk iets achter de feiten aan. Maar dan kan het nog steeds, want Robert Post heeft een goede finale. De laatste wedstrijden rijdt hij in de top-5 van snelle laatste ronden en daar heb je vertrouwen door. De slotconclusie was wel dat Royal A-ware beter was dan wij en dan ook nog een keer met frie man. Dan is het wel zuur dat je niet op het podium staat en dat zij één, twee en drie worden."
"Je gaat niet met een lekker gevoel naar huis", zegt De Vries, die met zijn ploeg een lastig seizoen doormaakt. "We hebben een goede ploeg, Royal A-ware heeft een prima ploeg en er is nog een paar goede. We hebben iets meer pech dan vorig jaar. We hebben ziekte, valpartijen, een rode kaart voor Mats in Haarlem, twee gele kaarten voor Harm die een wedstrijd moest skippen. Dat roep je ook zelf af hoor, niet van 'helemaal geen excuus'."
Op de vraag of door het uitblijven van overwinningen er geen druk komt op zijn functioneren als ploegleider, antwoordt hij niettemin strijdbaar. "Er is altijd druk, elke zaterdag is er druk, we willen winnen. Dat moet ook. Als er geen druk meer is, stop ik vandaag nog. Dan ga ik lekker met mijn vrouw op zaterdag een filmpje kijken, dat kan ook. Ik wil druk hebben, dat is voor mij de motivatie om dit te doen. Maar het is ook aan mij, samen met de rijders, om de rust te bewaren. En dan geloven in onze kwaliteit. Maar we hebben dat nog te weinig kunnen laten zien, door gewoon een wedstrijd te winnen."